sobota, 26 maj 2018 19:01

2018.05.26 - Ćwiczenia zgrywające Jednostek z Gminy Łyse Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
4W sobotę o godzinie 13:00 zorganizowaliśmy zbiórkę pod remizą. Powodem zbiórki były zaplanowane na ten dzień Gminne Ćwiczenia zgrywające jednostek z Lipnik Łączek i Łysych. W tym roku szkolenie odbyło się na placu przy remizie OSP Łyse.

Po raz trzeci dzięki uprzejmości Tomasza, właściciela pobliskiego Warsztatu Samochodowego mogliśmy poćwiczyć na udostępnionych przez niego wraków aut osobowych. Na ćwiczeniach licznie stawili się druhowie z Łysych, Łączek jak i Lipnik.  Podobnie jak wcześniejszych latach celem ćwiczeń był trening doskonalący umiejętności niezbędnych w ratownictwie technicznym jak i medycznym. W tym roku jednak każda Jednostka OSP miała swoje indywidualne zdarzenie, które było przydzielane przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Łysych dh. Jarosława Frydrycha. Pierwszy scenariusz zakładał przewrócenie auta osobowego na bok do przydrożnego rowu, kierowca uskarżał sie na ból lewej reki, obojczyka oraz ucisk w klatce piersiowej. Do działań zostali zadysponowani druhowie z OSP Lipniki. Drugie zdarzenie zakładało uderzenia auta osobowego w drzewo, w wyniku czego kierowca miał uwięzioną lewą nogę oraz rozcięcie głowy. Zadysponowani zostali strażacy z OSP Łyse. Trzeci scenariusz zakładał uderzenie czołowe auta, kierowca w tym zdarzeniu dostał porażenia od pasa w dół. Tu zostali zadysponowani druhowie z OSP Łączki. Tego typu ćwiczenia kształtują prawidłowe odruchy postępowania podczas akcji. Dzięki takim spotkaniom można spokojnie przećwiczyć wszystkie możliwe scenariusze przeprowadzenia akcji bez wpływu na bezpieczeństwo poszkodowanego. Po skończonych ćwiczeniach udaliśmy się do remizy na krótkie podsumowanie i posiłek.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 363 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 maj 2018 20:14

Najczęściej czytane

 • 2018.11.12 - Wypadek Śmiertelny Piątkowizna

  18Do tragedii doszło około godziny 18.00 w Piątkowiźnie. Zginął kierowca samochodu, który uderzył w drzewo.

  Czytaj dalej...
 • 2018.11.01 - Dachowanie Toyoty oraz wymuszenie pierwszeństwa na Chętnika

  8O sporym szczęściu może mówić kierująca Toyotą, która jadąc w kierunku Łomży straciła panowanie nad autem i znalazła się w przydrożyn rowie kołami do góry.

  Czytaj dalej...
 • 2018.11.02 - Niezachowanie należytej ostrożności na drodze

  11Do kolejnego już wypadku na wysokości parkingu JBB doszło 2 listopada około godziny 13.

  Czytaj dalej...
 • 2018.10.27 - Ślub druha Tomasza PODSUMOWANIE

  01 ola tomek 10027 Października mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w ceremonii zaślubin naszego druha Tomasza Nasiadki.

  Czytaj dalej...
 • 2018.10.25 - Wypadek Busa

  4W czwartek kilka minut przed 13 zostaliśmy wezwani do wypadku na drodze gminnej w kierunku Rudnego.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK