sobota, 26 maj 2018 19:01

2018.05.26 - Ćwiczenia zgrywające Jednostek z Gminy Łyse Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
4W sobotę o godzinie 13:00 zorganizowaliśmy zbiórkę pod remizą. Powodem zbiórki były zaplanowane na ten dzień Gminne Ćwiczenia zgrywające jednostek z Lipnik Łączek i Łysych. W tym roku szkolenie odbyło się na placu przy remizie OSP Łyse.

Po raz trzeci dzięki uprzejmości Tomasza, właściciela pobliskiego Warsztatu Samochodowego mogliśmy poćwiczyć na udostępnionych przez niego wraków aut osobowych. Na ćwiczeniach licznie stawili się druhowie z Łysych, Łączek jak i Lipnik.  Podobnie jak wcześniejszych latach celem ćwiczeń był trening doskonalący umiejętności niezbędnych w ratownictwie technicznym jak i medycznym. W tym roku jednak każda Jednostka OSP miała swoje indywidualne zdarzenie, które było przydzielane przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Łysych dh. Jarosława Frydrycha. Pierwszy scenariusz zakładał przewrócenie auta osobowego na bok do przydrożnego rowu, kierowca uskarżał sie na ból lewej reki, obojczyka oraz ucisk w klatce piersiowej. Do działań zostali zadysponowani druhowie z OSP Lipniki. Drugie zdarzenie zakładało uderzenia auta osobowego w drzewo, w wyniku czego kierowca miał uwięzioną lewą nogę oraz rozcięcie głowy. Zadysponowani zostali strażacy z OSP Łyse. Trzeci scenariusz zakładał uderzenie czołowe auta, kierowca w tym zdarzeniu dostał porażenia od pasa w dół. Tu zostali zadysponowani druhowie z OSP Łączki. Tego typu ćwiczenia kształtują prawidłowe odruchy postępowania podczas akcji. Dzięki takim spotkaniom można spokojnie przećwiczyć wszystkie możliwe scenariusze przeprowadzenia akcji bez wpływu na bezpieczeństwo poszkodowanego. Po skończonych ćwiczeniach udaliśmy się do remizy na krótkie podsumowanie i posiłek.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 530 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 maj 2018 20:14

Najczęściej czytane

 • 2019.07.06 - Pożar Domu Łączki

  10O godzinie 11:20 dostaliśmy wezwanie z MSK do pożaru domu w miejscowości Łączki. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono pożar wewnątrz budynku mieszkalnego na piętrze.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.05 - Wypadek - Grzęda

  6W piątkową noc około godziny 23 zbudziła nas syrena alarmowa naszej remizy. Z informacji jaką otrzymaliśmy wynikało że, samochód osobowy uderzył w ogrodzenie a następnie w budynek mieszkalny.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.07 - Wypadek motocyklisty Lipniki

  1O godzinie 18:10 zostaliśmy zadysponowani do wypadku motocyklisty w miejscowości Lipniki. Po dojechaniu na miejsce zastęp OSP Lipniki udzielał już poszkodowanemu pomocy medycznej. 

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.09 - Dachowanie na DW 645

  11Dachowanie pojazdu osobowego było powodem naszej dzisiejszej interwencji. Około godziny 13:40 zostaliśmy zaalarmowani przez MSK w Ostrołęce.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.05 - Wypadek na Malażu

  2W piątek o godzinie 13:25 MSK zadysponowało nasza jednostkę do zdarzenia drogowego na DW 645 w kierunku miejscowości Kuzie. Na miejscu zastaliśmy samochód osobowy stojący na poboczu.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK