sobota, 26 maj 2018 19:01

2018.05.26 - Ćwiczenia zgrywające Jednostek z Gminy Łyse Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
4W sobotę o godzinie 13:00 zorganizowaliśmy zbiórkę pod remizą. Powodem zbiórki były zaplanowane na ten dzień Gminne Ćwiczenia zgrywające jednostek z Lipnik Łączek i Łysych. W tym roku szkolenie odbyło się na placu przy remizie OSP Łyse.

Po raz trzeci dzięki uprzejmości Tomasza, właściciela pobliskiego Warsztatu Samochodowego mogliśmy poćwiczyć na udostępnionych przez niego wraków aut osobowych. Na ćwiczeniach licznie stawili się druhowie z Łysych, Łączek jak i Lipnik.  Podobnie jak wcześniejszych latach celem ćwiczeń był trening doskonalący umiejętności niezbędnych w ratownictwie technicznym jak i medycznym. W tym roku jednak każda Jednostka OSP miała swoje indywidualne zdarzenie, które było przydzielane przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Łysych dh. Jarosława Frydrycha. Pierwszy scenariusz zakładał przewrócenie auta osobowego na bok do przydrożnego rowu, kierowca uskarżał sie na ból lewej reki, obojczyka oraz ucisk w klatce piersiowej. Do działań zostali zadysponowani druhowie z OSP Lipniki. Drugie zdarzenie zakładało uderzenia auta osobowego w drzewo, w wyniku czego kierowca miał uwięzioną lewą nogę oraz rozcięcie głowy. Zadysponowani zostali strażacy z OSP Łyse. Trzeci scenariusz zakładał uderzenie czołowe auta, kierowca w tym zdarzeniu dostał porażenia od pasa w dół. Tu zostali zadysponowani druhowie z OSP Łączki. Tego typu ćwiczenia kształtują prawidłowe odruchy postępowania podczas akcji. Dzięki takim spotkaniom można spokojnie przećwiczyć wszystkie możliwe scenariusze przeprowadzenia akcji bez wpływu na bezpieczeństwo poszkodowanego. Po skończonych ćwiczeniach udaliśmy się do remizy na krótkie podsumowanie i posiłek.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 428 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 maj 2018 20:14

Najczęściej czytane

 • 2019.01.04 - Pożar w Łączkach
  4Dziś wieczorem o godzinie 19 z MSK w Ostrołęce wpłynęła do nas informacja o pożarze domu w miejscowości Łączki.
  Czytaj dalej...
 • 2018.12.26 - Pożar sadzy

  sadzaW drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odnotowaliśmy jedną interwencję. O godzinie 19:40 nasza jednostka zadysponowana została do pożaru przewodu kominowego budynku mieszkalnego w miejscowości Pupkowizna.

  Czytaj dalej...
 • 2019.02.27 - Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Topolowa Chętnika

  6Zderzenie dwóch samochodów osobowych był powodem porannej interwencji. Dziś około godziny 8 rano na skrzyżowaniu ulicy Topolowej z Chętnika doszło do wypadku.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.01 - Powalone drzewo

  1Powalone drzewo było powodem interwencji w Nowy Rok 1 stycznia. MSK w Ostrołęce zaalarmowało naszą jednostkę we wtorkowy poranek.

  Czytaj dalej...
 • Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018 w OSP Łyse - PODSUMOWANIE

  1826 Stycznia odbyło się Zebranie Sprawozdawcze w naszej jednostce. W sobotę kilka minut po godzinie 15 prezes dh. Adam Pisiak dokonał otwarcia Zebrania Sprawozdawczego OSP Łyse za rok 2018.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK