niedziela, 17 kwiecień 2016 01:45

Ćwiczenia zgrywające jednostek OSP z Gminy Łyse PODSUMOWANIE Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
img 5031W sobotę 16 kwietnia w godzinach popołudniowych Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych zorganizował ćwiczenia zgrywające, którego tematem przewodnim było ratownictwo techniczne.

Dzięki uprzejmości naszego niedalekiego sąsiada Tomasza, właściciela myjni samochodowej w Łysych który użyczył nam dwa wraki samochodowe mogliśmy poćwiczyć nasze umiejętności. Na ćwiczeniach zaproszona była również jednostka z Lipnik i nowo powstała jednostka OSP Łączki. Dla druhów z Łączek było to pierwsze takie doświadczenie. Ćwiczenia takie są bardzo pożyteczne, możemy się sami doskonalić poprzez rozmowy z bardziej doświadczonymi kolegami, którzy służą nie tylko słowem ale i demonstracją działań. Jak ułatwiać i usprawniać pracę aby była ona jeszcze bardziej skuteczna, szybsza i profesjonalna. Całe manewry trwały około dwóch godzin i zostały na koniec podsumowane. Były to pierwsze tak duże ćwiczenia w naszej jednostce. Trzeba się przyznać, że organizacja kulała i nie stała na wysokim poziomie, ale to dobra lekcja na przyszłość. Po ćwiczeniach zorganizowaliśmy dla wszystkich poczęstunek w formie grilla.

                            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 1542 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 kwiecień 2016 20:54

Najczęściej czytane

 • 2019.01.04 - Pożar w Łączkach
  4Dziś wieczorem o godzinie 19 z MSK w Ostrołęce wpłynęła do nas informacja o pożarze domu w miejscowości Łączki.
  Czytaj dalej...
 • 2018.12.26 - Pożar sadzy

  sadzaW drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odnotowaliśmy jedną interwencję. O godzinie 19:40 nasza jednostka zadysponowana została do pożaru przewodu kominowego budynku mieszkalnego w miejscowości Pupkowizna.

  Czytaj dalej...
 • 2019.02.27 - Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Topolowa Chętnika

  6Zderzenie dwóch samochodów osobowych był powodem porannej interwencji. Dziś około godziny 8 rano na skrzyżowaniu ulicy Topolowej z Chętnika doszło do wypadku.

  Czytaj dalej...
 • 2019.01.01 - Powalone drzewo

  1Powalone drzewo było powodem interwencji w Nowy Rok 1 stycznia. MSK w Ostrołęce zaalarmowało naszą jednostkę we wtorkowy poranek.

  Czytaj dalej...
 • Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018 w OSP Łyse - PODSUMOWANIE

  1826 Stycznia odbyło się Zebranie Sprawozdawcze w naszej jednostce. W sobotę kilka minut po godzinie 15 prezes dh. Adam Pisiak dokonał otwarcia Zebrania Sprawozdawczego OSP Łyse za rok 2018.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK