niedziela, 17 kwiecień 2016 01:45

Ćwiczenia zgrywające jednostek OSP z Gminy Łyse PODSUMOWANIE Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
img 5031W sobotę 16 kwietnia w godzinach popołudniowych Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych zorganizował ćwiczenia zgrywające, którego tematem przewodnim było ratownictwo techniczne.

Dzięki uprzejmości naszego niedalekiego sąsiada Tomasza, właściciela myjni samochodowej w Łysych który użyczył nam dwa wraki samochodowe mogliśmy poćwiczyć nasze umiejętności. Na ćwiczeniach zaproszona była również jednostka z Lipnik i nowo powstała jednostka OSP Łączki. Dla druhów z Łączek było to pierwsze takie doświadczenie. Ćwiczenia takie są bardzo pożyteczne, możemy się sami doskonalić poprzez rozmowy z bardziej doświadczonymi kolegami, którzy służą nie tylko słowem ale i demonstracją działań. Jak ułatwiać i usprawniać pracę aby była ona jeszcze bardziej skuteczna, szybsza i profesjonalna. Całe manewry trwały około dwóch godzin i zostały na koniec podsumowane. Były to pierwsze tak duże ćwiczenia w naszej jednostce. Trzeba się przyznać, że organizacja kulała i nie stała na wysokim poziomie, ale to dobra lekcja na przyszłość. Po ćwiczeniach zorganizowaliśmy dla wszystkich poczęstunek w formie grilla.

                            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 1608 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 kwiecień 2016 20:54

Najczęściej czytane

 • 2019.07.06 - Pożar Domu Łączki

  10O godzinie 11:20 dostaliśmy wezwanie z MSK do pożaru domu w miejscowości Łączki. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono pożar wewnątrz budynku mieszkalnego na piętrze.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.05 - Wypadek - Grzęda

  6W piątkową noc około godziny 23 zbudziła nas syrena alarmowa naszej remizy. Z informacji jaką otrzymaliśmy wynikało że, samochód osobowy uderzył w ogrodzenie a następnie w budynek mieszkalny.

  Czytaj dalej...
 • 2019.06.16 - Dachowanie Golfa

  6W niedzielny poranek 16 czerwca zadysponowano nasz zastęp po raz drugi do zdarzenia na DW 645. Dokładnie w tym samym miejscu co 8 czerwca doszło do dachowania VW Golfa.

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.07 - Wypadek motocyklisty Lipniki

  1O godzinie 18:10 zostaliśmy zadysponowani do wypadku motocyklisty w miejscowości Lipniki. Po dojechaniu na miejsce zastęp OSP Lipniki udzielał już poszkodowanemu pomocy medycznej. 

  Czytaj dalej...
 • 2019.07.05 - Wypadek na Malażu

  2W piątek o godzinie 13:25 MSK zadysponowało nasza jednostkę do zdarzenia drogowego na DW 645 w kierunku miejscowości Kuzie. Na miejscu zastaliśmy samochód osobowy stojący na poboczu.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK