×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 67.

poniedziałek, 29 czerwiec 2009 23:00

2009.06.29 - Pożar ZPM JBB w Łysych

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
29.06.2009 około godziny 15:30 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze ZPM JBB w Łysych. Nasza jednostka na miejsce zdarzenia przybyła jako pierwsza. Znaczna część zakładu objęta była już pożarem. W akcji brało udział 58 jednostek z całego północno-wschodniego regionu. Powołano sztab kryzysowy oraz wyłączono z ruchu drogę wojewódzką, przebiegającą w sąsiedztwie zakładu. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ponad 4 doby i prowadzona była zmianowo.  

Strażacy zajmowali sie gaszeniem pożaru oraz  usuwaniem jego skutków - głównie demontażem zawalonej konsturkcji hal, w celu dotarcia do spalonych półproduktów mięsnych, które należało usunąć jak najszybciej aby zapobiec epidemi. Ponadto, zajmowaliśmy się wspomaganiem pracy policji. W akcji brał udział cały stan osobowy jednostki. Na miejscu zdarzeni, dla strażaków-ratowników zapewniono posiłki oraz napoje. Głównym zadaniem naszej jednostki było dostarczanie wody.

Spłonął najwiekszy zakład przetwórstwa mięsnego w Polsce-pracowało w nim ponad 1500 osób. Ludzie z dnia na dzień stali się bezrobotni, a budżet gminy skurczy się o 80%.

 

.:: ZDJĘCIA ::.
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)
 

Materiały nadesłał Patryk Popielarczyk - serdecznie dziękujemy!
Czytany 7287 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 grudzień 2015 22:43

Najczęściej czytane

 • 2022.03.20 - Solidarni z Ukrainą

  IMG 20220320 WA0000W niedzielny poranek 20 marca, dokładnie o godzinie 8 rano nasi druhowie uczcili minuta ciszy poległych w akcjach ratowniczo-gaśniczych strażaków niosących pomoc podczas konfliktu wojennego w Ukrainie.

  Czytaj dalej...
 • Zostań jednym z nas!!!

  1Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki!

   Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
   W sobotę 30 kwietnia o godzinie 9:00 w Remizie OSP w Łysych, odbędzie się spotkanie i wstępna rekrutacja nowych kandydatów na członków.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.07 - Pożar domu

  IMG 20220308 WA00024W poniedziałek około godziny 19:45 zawyła syrena naszej remizy. MSK w Ostrołęce zaalarmowało nas z powodu pożaru domu w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.31 - Szybka akcja

  pozarDziś popołudniu odnotowaliśmy jedna interwencję.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.23 - Pożar traw

  pozarW środowe przedpołudnie 23 marca MSK w Ostrołęce zadysponowało naszą jednostkę do akcji.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK