poniedziałek, 11 lipiec 2016 23:51

2016.07.11 - Pęknięte drzewo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
imag0794W poniedziałkowy wieczór o godzinie 20:20 dostaliśmy zgłoszenie o niebezpiecznie zwisającym konarze drzewa, który zagrażał mieszkańcom budynku mieszkalnego.

Po dojechaniu do miejscowości Pupkowizna na miejsce zdarzenia od razu wiedzieliśmy, że usunięcie gałęzi nie będzie łatwym zadaniem. Ze względu na wielkość drzewa i małe pole manewru niezbędne było wezwanie wozu drabiniastego. Przyczyny techniczne były powodem wezwania wozu z drabiną z PSP w Kolnie. Ogromne drzewo z dwiema potężnymi odnogami zaczęło pękać na pół. Jeden z wielkich konarów zaczął przechylać się na budynek mieszkalny. Konar był tak wielki, że trzeba było odcinać go kawałek po kawałku. Mimo wozu z drabiną zadanie było trudne do wykonania z powodu rozmiarów drzewa, małego pola manewru oraz zapadającej ciemności. Dodatkowym utrudnieniem był padający obficie deszcz. Akcja usuwania konaru trwała do godziny 00:20.

 

                            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 2663 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 lipiec 2016 10:04
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK