piątek, 04 luty 2022 23:55

2022.02.04 - Pożar sadzy Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
sadzaW piątkową noc o godzinie 22:50 MSK w Ostrołęce zadysponowało naszą jednostkę do pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

Po dotarciu na miejsce wykonaliśmy rozpoznanie polegające na sprawdzeniu wyczystki kominowej oraz przewodu kominowego pod kątem ewentualnych pęknięć i nagromadzonej sadzy. Na szczęście pożar nie rozwinął się, a wszystko dzięki reakcji sąsiada, który zauważył wydobywający się z komina ogień. Szybko powiadomił o tym właściciela, który natychmiast zamknął szczelnie piec przez co komin stracił cug i pożar wygasł.
Przypominamy o obowiązkowych corocznych przeglądach kominiarskich. Może to nas uchronić przed pożarem sadzy a nawet pożarem całego domu. Brak przeglądu kominiarskiego wywołuje także skutki prawne. W przypadku pożaru, a nawet innego zdarzenia losowego nie związanego z pożarem - brak przeglądu dyskwalifikuje nas w procesie odzyskania odszkodowania w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Czytany 105 razy

Najczęściej czytane

 • 2022.03.20 - Solidarni z Ukrainą

  IMG 20220320 WA0000W niedzielny poranek 20 marca, dokładnie o godzinie 8 rano nasi druhowie uczcili minuta ciszy poległych w akcjach ratowniczo-gaśniczych strażaków niosących pomoc podczas konfliktu wojennego w Ukrainie.

  Czytaj dalej...
 • Zostań jednym z nas!!!

  1Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki!

   Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
   W sobotę 30 kwietnia o godzinie 9:00 w Remizie OSP w Łysych, odbędzie się spotkanie i wstępna rekrutacja nowych kandydatów na członków.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.07 - Pożar domu

  IMG 20220308 WA00024W poniedziałek około godziny 19:45 zawyła syrena naszej remizy. MSK w Ostrołęce zaalarmowało nas z powodu pożaru domu w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.31 - Szybka akcja

  pozarDziś popołudniu odnotowaliśmy jedna interwencję.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.23 - Pożar traw

  pozarW środowe przedpołudnie 23 marca MSK w Ostrołęce zadysponowało naszą jednostkę do akcji.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK