niedziela, 20 luty 2022 21:22

2022.02.20 - Pożar domu Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
IMG 20220220 162522W niedzielne popołudnie 20 lutego zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Piątkowizna.

O godzinie 15:24 MSK w Ostrołęce zaalarmowało naszą jednostkę. Szybko wyjechaliśmy dwoma zastępami. Gdy dojechaliśmy na miejsce ogniem zajęty był już dach domu. Języki ognia wydostawały się spod blachodachówki. Dom był drewniany co sprzyjało rozwojowi pożaru. Po dokonaniu dostępu do strychu podaliśmy dwa prądy wody. Ogień w pierwszej kolejności pojawił się na drewnianym stronie budynku. A następnie rozprzestrzenił się na więźbę dachową. Prawdopodobna przyczyną był pożar sadzy w kominie, który spowodował rozszczelnienie przewodu kominowego. Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny. W akcji udział brały: 2 zastępy OSP ŁYSE, zastęp OSP LIPNIKI, zastęp OSP ŁĄCZKI i jeden zastęp PSP z Ostrołęki. Na miejsce przybyli także policjanci.

 

                           ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 696 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 luty 2022 21:36
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK