niedziela, 29 maj 2016 01:21

2016.05.28 - ZJAZD ZARZĄDU ODDZIAŁU GMINNEGO ZWIĄZKU OSP W ŁYSYCH Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
img 512928 Maja o godzinie 13:00 w remizie odbył się XIV Zjazd Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych.

Na zjazd przybyło 30 z 32 uprawnionych do głosowania delegatów. Oprócz przedstawicieli jednostek OSP z naszej gminy na zebrane przybyli również zaproszeni goście: Wójt gminy Łyse, Pan Jerzy Ksepka, przedstawiciel KM PSP w Ostrołęce, brygadier Tadeusz Drozd, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz przedstawiciel Zarządu Oddziału Powiatowego, Pan Henryk Chorąży.
Zjazd otworzył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Łysych dh. Andrzej Deptuła.
Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych strażaków. W następnej kolejności druh prezes przywitał zaproszonych gości i przedstawił sprawozdanie z działalności ZOG ZOSP RP w Łysych za okres kadencji 2011-2016. Następnie sprawozdanie z ostatnich 5 lat działalności przedstawił Komendant Gminny. Swoją działalność podsumował także prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi działający przy ZOG ZOSP RP w Łysych. Komisja Rewizyjna jako ostatnia podsumowała ostanie 5 lat pracy ZOG ZOSP. Po przedstawieniu sprawozdania postawiono wniosek o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi, który przyjęty został jednogłośnie. Kolejnym punktem Zjazdu było odznaczenie dh. Pawła Korzenieckiego Brązowym Medalem Za zasługi dla pożarnictwa oraz dh. Jacka Frydrycha Złotym Medalem Za zasługi dla pożarnictwa.
Na zebraniu dh. Andrzej Deptuła złożył rezygnacje z dalszej kandydatury do Zarządu Oddziału Gminnego. Delegaci z poszczególnych jednostek ale również zgromadzeni goście podziękowali dh. Andrzejowi za 20 lat pracy na stanowisku Prezesa ZOG ZOSP RP. Z tej okazji wręczyliśmy odchądzącemu druhowi pamiątkową statuetkę wraz z podziękowaniami za poświęcenie i ofiarną prace na rzecz OSP.
Kolejnym punktem zjazdu była dyskusja nad sprawozdaniami.
Zjazd zatwierdził nowy Zarząd oraz Komisję Rewizyjną Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych, które ukonstytuowały się w następujący sposób:

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych:

1. Prezes - Adam Chrzanowski
2. Komendant Gminny - Jarosław Frydrych
3. Wiceprezes - Janusz Szok
4. Sekretarz - Wojciech Kaczmarczyk
5. Skarbnik - Marta Sakowska
6. Członek - Rafał Parzych
7. Członek - Adam Pisiak
8. Członek -Krzysztof Świerdzewski
9. Członek - Paweł Korzeniecki
10. Członek - Jacek Frydrych
11. Członek - Waldemar Sęk
12. Członek - Jarosław Parda
13. Członek - Alicja Sakowska
14. Członek - Sławomir Łukasik

Komisja Rewizyjna Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych

1. Przewodniczący - Stanisław Kiernozek
2. Sekretarz - Mieczysław Kiernozek
3. Członek - Mariusz Sakowski

Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego w Ostrołęce zostali wybrani:

1. Adam Chrzanowski
2. Jarosław Frydrych
3. Stanisław Kiernozek
4. Jacek Frydrych

Po ukonstytuowaniu się zarządu nowo wybrany prezes ZOG podziękował za zaufanie i wybór na prezesa zarządu oraz podziękował ustępującemu zarządowi za pięcioletnią pracę.

 

                            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 2393 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 czerwiec 2016 01:59

Najczęściej czytane

 • 2022.05.20 - Pożar lasu

  IMG 20220520 WA0013W piątek około godziny 13 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Pupkowizna. Do zdarzenia wyjechaliśmy dwoma zastępami.

  Czytaj dalej...
 • 2022.05.17- Pożar na cmentarzu

  pozarWe wtorkowe południe syrena zaalarmowała nas do działań. Z informacji jaką otrzymaliśmy z MSK wynikało ze pali się ściernisko w sąsiedztwie cmentarza w Zalasiu.

  Czytaj dalej...
 • 2022.05.21 - Powalone drzewo

  116557 r2 940W związku z porywistym wiatrem w sobotę 21.05 około godziny 14 naszą jednostka interweniowała do powalonego na jezdnię drzewa.

  Czytaj dalej...
 • Zaproszenie na ślub dh. Mateusza Krysiaka

  IMG 20220723 124819Zbiórka pod remizą w sobotę 13 siernia o godzinie 14:00, oczywiście w mundurze wyjściowym.

  Czytaj dalej...
 • 2022.05.31 - Pożar lasu

  f915a0ba 4c1f 4dc2 9370 22d7931600d1We wtorek 31 maja około godziny 11 zawyła syrena naszej remizy. Miejskie Stanowisko Kierowania przekazało nam informacje, że w okolicy miejscowości Serafin płonie las.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK