niedziela, 29 maj 2016 01:21

2016.05.28 - ZJAZD ZARZĄDU ODDZIAŁU GMINNEGO ZWIĄZKU OSP W ŁYSYCH Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
img 512928 Maja o godzinie 13:00 w remizie odbył się XIV Zjazd Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych.

Na zjazd przybyło 30 z 32 uprawnionych do głosowania delegatów. Oprócz przedstawicieli jednostek OSP z naszej gminy na zebrane przybyli również zaproszeni goście: Wójt gminy Łyse, Pan Jerzy Ksepka, przedstawiciel KM PSP w Ostrołęce, brygadier Tadeusz Drozd, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz przedstawiciel Zarządu Oddziału Powiatowego, Pan Henryk Chorąży.
Zjazd otworzył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Łysych dh. Andrzej Deptuła.
Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych strażaków. W następnej kolejności druh prezes przywitał zaproszonych gości i przedstawił sprawozdanie z działalności ZOG ZOSP RP w Łysych za okres kadencji 2011-2016. Następnie sprawozdanie z ostatnich 5 lat działalności przedstawił Komendant Gminny. Swoją działalność podsumował także prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi działający przy ZOG ZOSP RP w Łysych. Komisja Rewizyjna jako ostatnia podsumowała ostanie 5 lat pracy ZOG ZOSP. Po przedstawieniu sprawozdania postawiono wniosek o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi, który przyjęty został jednogłośnie. Kolejnym punktem Zjazdu było odznaczenie dh. Pawła Korzenieckiego Brązowym Medalem Za zasługi dla pożarnictwa oraz dh. Jacka Frydrycha Złotym Medalem Za zasługi dla pożarnictwa.
Na zebraniu dh. Andrzej Deptuła złożył rezygnacje z dalszej kandydatury do Zarządu Oddziału Gminnego. Delegaci z poszczególnych jednostek ale również zgromadzeni goście podziękowali dh. Andrzejowi za 20 lat pracy na stanowisku Prezesa ZOG ZOSP RP. Z tej okazji wręczyliśmy odchądzącemu druhowi pamiątkową statuetkę wraz z podziękowaniami za poświęcenie i ofiarną prace na rzecz OSP.
Kolejnym punktem zjazdu była dyskusja nad sprawozdaniami.
Zjazd zatwierdził nowy Zarząd oraz Komisję Rewizyjną Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych, które ukonstytuowały się w następujący sposób:

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych:

1. Prezes - Adam Chrzanowski
2. Komendant Gminny - Jarosław Frydrych
3. Wiceprezes - Janusz Szok
4. Sekretarz - Wojciech Kaczmarczyk
5. Skarbnik - Marta Sakowska
6. Członek - Rafał Parzych
7. Członek - Adam Pisiak
8. Członek -Krzysztof Świerdzewski
9. Członek - Paweł Korzeniecki
10. Członek - Jacek Frydrych
11. Członek - Waldemar Sęk
12. Członek - Jarosław Parda
13. Członek - Alicja Sakowska
14. Członek - Sławomir Łukasik

Komisja Rewizyjna Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych

1. Przewodniczący - Stanisław Kiernozek
2. Sekretarz - Mieczysław Kiernozek
3. Członek - Mariusz Sakowski

Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego w Ostrołęce zostali wybrani:

1. Adam Chrzanowski
2. Jarosław Frydrych
3. Stanisław Kiernozek
4. Jacek Frydrych

Po ukonstytuowaniu się zarządu nowo wybrany prezes ZOG podziękował za zaufanie i wybór na prezesa zarządu oraz podziękował ustępującemu zarządowi za pięcioletnią pracę.

 

                            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 2717 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 czerwiec 2016 01:59

Najczęściej czytane

 • Pożary Wewnętrzne - Born.To.Rescue - Maciej Iwiński

  IMG 20240413 WA0162W sobotę 13 kwietnia w miejscowości Siecień pod Płockiem odbyliśmy szkolenie z pożarów wewnętrznych. Organizatorem oraz prowadzącym był Maciej Iwiński - oficer, funkcjonariusz PSP oraz międzynarodowy instruktor z zakresu ratownictwa drogowego i walkami z pożarami wewnętrznymi. Born.To.Rescue - Maciej Iwiński 

  Czytaj dalej...
 • OSP Łyse z nowym wozem strażackim dzięki wsparciu UE

  21

  Cały czas trwają prace nad realizacją projektu „Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego
  na potrzeby OSP w Łysych w celu walki ze skutkami klęsk i katastrof” dofinansowanego przez
  Unię Europejską.

  Czytaj dalej...
 • MotoKurp 2024

  1https://www.facebook.com/share/fGAJa69vgSP7aWLm/

   

   

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK