czwartek, 03 maj 2018 20:35

2018.05.03 - Dzień Strażaka Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
13 Maja o godzinie 8 rano zorganizowaliśmy zbiórkę przy remizie. Kilka minut później przeszliśmy na cmentarz parafialny, aby oddać hołd i zmówić modlitwę za zmarłych strażaków.

Tak rozpoczęliśmy obchody Dnia Strażaka. Wkrótce dotarli do nas strażacy z OSP Lipniki i razem wyjechaliśmy do Zalasa gdzie czekali na nas już druhowie z OSP Łączki. O godzinie 9:30 uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele pw. Św. Stanisław Kostki w Zalasiu. Po mszy zorganizowana została zbiórka przy remizie OSP Łączki, na której Prezes OZOSP RP dh. Adam Chrzanowski, wraz z naczelnikiem OSP Łączki dh. Sławomirem Łukasikiem przywitali gości: Jerzego Ksepkę - wójta gminy Łyse, Stanisława Lipkę - radnego powiatu ostrołęckiego oraz wszystkich przybyłych strażaków. Po krótkiej ceremonii wszyscy zostali zaproszeni na obiad. Miłym zaskoczeniem było przybycie na miejsce Pana Roberta Kubła, wraz z dh. Krzysztofem Świerdzewskim. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt czym panowie przyjechali. Pan Robert jest miłośnikiem i pasjonatem starej motoryzacji. W swym dorobku ma również wóz strażacki STAR 660.Korzystając z okazji obchodów Dnia Strażaka chciał zaprezentować swój nabytek.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Czytany 1708 razy Ostatnio zmieniany sobota, 19 maj 2018 21:08

Najczęściej czytane

 • OSP Łyse z nowym wozem strażackim dzięki wsparciu UE

  21Ruszyło rekordowe wsparcie unijne dla mazowieckich OSP. Trafi do nich 187 wozów
  strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. Blisko 250 mln zł z programu
  Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. Jutro umowy z
  władzami gmin: Kadzidło, Rzekuń, Troszyn, Czerwin, Łyse, Czarnia i Olszewo-Borki
  podpiszą marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa
  mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. Partnerami wydarzenia są:
  Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Muzeum Sportu i Turystyki
  w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Fundacja My Obywatele UE im. W.B.
  Jastrzębowskiego.
  Unijne środki pozwolą na zakup wozów strażackich dla OSP z całego województwa
  mazowieckiego. W sumie subregion ostrołęcki otrzyma 37,5 mln zł na zakup 27
  wozów strażackich, w tym wsparcie dla jednostek z powiatu ostrołęckiego,
  które otrzymają 10,2 mln zł na zakup 7 wozów strażackich.
  Jednostka OSP Łyse otrzyma wsparcie unijne w kwocie 1 829 737,20 zł. W ramach
  projektu zostanie zrealizowane zadanie pn. „Zakup samochodu ratowniczo-
  gaśniczego na potrzeby OSP w Łysych w celu walki ze skutkami klęsk i katastrof” -
  zaplanowano zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z pełnym
  wyposażeniem. Szacunkowy koszt realizacji całego zadania to kwota 2 167 632,00
  zł.

  Czytaj dalej...
 • Wesołych Świąt!

  życzenia BNW związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, Zarząd oraz druhny i druhowie OSP Łyse składają wszystkim mieszkańcom oraz sympatykom życzenia zdrowych i radosnych świąt. Niech te święta przyniosą Wam radość, pokój i wzajemną życzliwość... A zbliżający się Nowy Rok upłynie bez trosk i zmartwień oraz niech będzie wypełniony optymizmem i sukcesami...

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK