piątek, 15 październik 2021 22:24

2021.10.15 - Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
20211015 171308XV ZJAZD ODDZIAŁU GMINNEGO ZOSP RP w ŁYSYCH W piątkowe popołudnie 15 października 2021 roku w remizie OSP Łyse odbył się XV Zjazd Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych.

Dokładnie o godzinie 17:00 prezes dh Adam Chrzanowski otworzył Zjazd Gminny. Na otwarcie od słuchaliśmy hymnu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz uczciliśmy minutą ciszy pamięć zmarłych strażaków. W następnej kolejności druh prezes przywitał przybyłych gości: wójta gminy Łyse Grzegorza Fabiszewskiego, przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Artura Romaniuka, brygadiera Jarosława Sadłowskiego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Henryka Chorążego przedstawiciela Zarządu Oddziału Powiatowego w Ostrołęce. Jarosława Frydrycha Komendanta Gminnego, Stanisława Lipkę przedstawiciela Nadleśnictwa Myszyniec, druhny i druhów delegatów oraz ustępujący zarząd. Na przewodniczącego zjazdu wybrano druha Adama Chrzanowskiego a na protokolanta druha Wojciecha Kaczmarczyka. Na zjazd przybyło 23 z 32 uprawnionych do głosowania delegatów. Kolejnym punktem było wybranie składów komisji które przedstawiały się następująco:

Komisja mandatowa:

Adam Pisiak, Waldemar Sęk, Sławomir Łukasik

Komisja wyborcza:

Paweł Korzeniewski, Piotr Krysiak, Rafał Parzych

Komisja uchwał i wniosków:

Wiktor Dąbkowski, Jacek Frydrych, Adam Chorążewicz

Sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału Gminnego za lata 2016 - 2021 kolejno przedstawili druhowie Adam Chrzanowski oraz Jarosław Frydrych. Druh Jarek jako prezes Klubu HDK działającego przy Zarządzie Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łysych przedstawił również sprawozdanie z działalności stowarzyszenia. Ostatnim sprawozdaniem było Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, które odczytał druh Stanisław Kiernozek. Druh Stanisław złożył wniosek o udzielenie absolutorium, które w głosowaniu jednogłośnie zostało udzielone. Kolejnym punktem była dyskusja, podczas której głos zabrali przybyli goście. Wszyscy podziękowali ustępującemu zarządowi za 5 lat kadencji oraz pogratulowali wykonanych prac i działań na rzecz Zarządu Oddziału Gminnego. Następnie druh Paweł Korzeniecki z komisji wyborczej przedstawił delegatów do nowego zarządu i komisji rewizyjnej. Składy zostały przegłosowane i wybrani delegaci udali się na pierwsze posiedzenie zarządu i komisji rewizyjnej, podczas którego ukonstytuowali się.

Zarząd Oddziału Gminnego:

Adam Chrzanowski – Prezes
Sławomir Łukasik – Wice Prezes
Jarosław Frydrych - Komendant Gminny
Paweł Korzeniecki - zastępca Komendanta Gminnego
Paweł Charubin - Skarbnik
Wojciech Kaczmarczyk - Sekretarz
Jacek Frydrych - Członek
Adam Chorążewicz - Członek
Małgorzata Brakoniecka - Członek
Rafał Parzych – Członek
Wiktor Dąbkowski - Członek
Adam Pisiak - Członek
Waldemar Sęk - Członek
Janusz Szok - Członek

Komisja Rewizyjna:

Maciej Dąbkowski - Przewodniczący
Magdalena Szok - Sekretarz
Sławomir Frydrych - Członek
Andrzej Deptuła - Członek

Oddelegowani do Zarządu Oddziału Powiatowego:

Adam Chrzanowski
Jarosław Frydrych

Delegaci na Zjazd Zarządu Oddziału Powiatowego:

Adam Chrzanowski
Jarosław Frydrych
Paweł Korzeniecki
Rafał Parzych

Ostatnim punktem zjazdu było podziękowanie nowego prezesa Adama Chrzanowskiego za zaufanie i wybór na kolejną kadencję oraz przedstawienie składu osobowego zarządu. Na koniec nowy prezes zaprosił wszystkich na mały poczęstunek.

 

                            ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 212 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 październik 2021 16:32

Najczęściej czytane

 • 2022.03.20 - Solidarni z Ukrainą

  IMG 20220320 WA0000W niedzielny poranek 20 marca, dokładnie o godzinie 8 rano nasi druhowie uczcili minuta ciszy poległych w akcjach ratowniczo-gaśniczych strażaków niosących pomoc podczas konfliktu wojennego w Ukrainie.

  Czytaj dalej...
 • Zostań jednym z nas!!!

  1Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki!

   Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
   W sobotę 30 kwietnia o godzinie 9:00 w Remizie OSP w Łysych, odbędzie się spotkanie i wstępna rekrutacja nowych kandydatów na członków.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.07 - Pożar domu

  IMG 20220308 WA00024W poniedziałek około godziny 19:45 zawyła syrena naszej remizy. MSK w Ostrołęce zaalarmowało nas z powodu pożaru domu w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.31 - Szybka akcja

  pozarDziś popołudniu odnotowaliśmy jedna interwencję.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.23 - Pożar traw

  pozarW środowe przedpołudnie 23 marca MSK w Ostrołęce zadysponowało naszą jednostkę do akcji.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK