sobota, 30 październik 2021 18:49

2021.10.30 - Wręczenie umundurowania Strażakom Ochotnikom Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
IMG 20211030 152008W sobotnie popołudnie 30 października o godzinie 15:00 odbyła się zbiórka w remizie. Była to zbiórka inna niż wszystkie dotychczasowe.

Przybyli na nią druhowie, którzy z swym zaangażowaniem w życie jednostki, udziałem w akcję ratowniczo - gaśnicze oraz pracą na rzecz rozwoju remizy przysłużyli się naszej strażackiej społeczności. Druhowie Ci za swą postawę zostali wyróżnieni poprzez nadanie im nowych środków ochrony osobistej. Strażacy otrzymali nowe ubrania specjalne, buty bojowe, kominiarki, hełmy, rękawice specjalne oraz rękawice do ratownictwa technicznego wiodącej na rynku marki Rosenbauer. Chcielibyśmy podkreślić, że od 2017 roku dążymy do wymiany starych ubrań na nowe dla wszystkich druhów. Jedynym ograniczeniem są pieniądze. Koszt zakupu kompletnego wyposażenia strażaka w środki ochrony osobistej wahają się w granicach 10000 zł. Cena może zwalać z nóg, ale postanowiliśmy postawić na bezpieczeństwo i komfort pracy podczas działań Ratowniczo-Gaśniczych. Wyposażenie firmy ROSENBAUER zapewnia to w 100 procentach. Ten kto miał dziś okazję założyć nowy nomex na pewno poczuł różnice, już na początku podczas samego tylko noszenia. Wymiana umundurowania to priorytet dla zarządu. Trzeba się liczyć z tym, że proces ten może potrwać i że będzie odbywał się kolejnymi transzami. Wiemy - każdy chciałbym mieć nowy nomex, dlatego zachęcamy pozostałych druhów do bardziej aktywnego udziału w życiu naszej remizy. Czy to podczas akcji ratowniczo – gaśniczych, pracy przy remizie, czy udziału w zbiórkach szkoleniowych. Wasz trud, czynny udział, aktywna postawa, na pewno zaowocuje i będzie miała znaczący wpływ na pierwszeństwo w otrzymaniu nowego umundurowania bojowego.
Na koniec należałoby wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. To przykre, ale takie są realia. Jest system nagradzania powinien też funkcjonować system kary. Zarząd OSP Łyse chciałby poinformować, że będzie surowiej spoglądał na zaangażowanie swoich druhów. Rozumiemy, że nie zawsze jest czas aby wyjechać do akcji, przyjść na zbiórkę czy też uczestniczyć w ważnych dla jednostki uroczystościach. Rok sprawozdawczy ma 365 dni i każdy czynny druh w tym okresie powinien pokazać, że można mu zaufać, można na nim polegać, że jest godny noszenia munduru Straży Pożarnej. Przynależność do naszego stowarzyszenia wymaga od nas wielu poświęceń. Cierpią przez to także nasi najbliżsi i rodzina. Ale ten kto do nas przyszedł wiedział z czym to się wiąże. Dlatego apelujemy! W innym przypadku będą wyciągane konsekwencje, aż po skreślenie z listy członków OSP Łyse. I pamiętajmy… Aby stawiać wymagania, najpierw wymagajmy od samych siebie.
Poniżej publikujemy zakup ilościowy od roku 2017 który został rozdysponowany:
Ubranie bojowe Rosenbauer Fire-Max 28 kpl.
Obuwie bojowe Rosenbauer Twister 25 par.
Hełm Rosenbauer Heros-Titan 30 szt.
Rękawice techniczne Rosenbauer RESCUE II 21 par.
Rękawice Rosenbauer SAFE GRIP III  22 par..
Rękawice Ringers R-299 12 par.
Kominiarka strażacka EAGLE FR 17szt.
Na koniec chcielibyśmy jeszcze złożyć podziękowania dla samorządu: Gminy Łyse, Powiatu Ostrołęckiego, Województwa Mazowieckiego, Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,  oraz instytucjom, których wsparcie finansowe pozwoliło nam na zakup wyposażenia ochrony osobistej. Podziękowania należą się także marce Rosenbauer Polska oraz firmie MAT-POŻ z Łomży, dzięki której mogliśmy zrealizować zmówienie.

 

                           ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 1063 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 listopad 2021 15:22

Najczęściej czytane

 • Pożary Wewnętrzne - Born.To.Rescue - Maciej Iwiński

  IMG 20240413 WA0162W sobotę 13 kwietnia w miejscowości Siecień pod Płockiem odbyliśmy szkolenie z pożarów wewnętrznych. Organizatorem oraz prowadzącym był Maciej Iwiński - oficer, funkcjonariusz PSP oraz międzynarodowy instruktor z zakresu ratownictwa drogowego i walkami z pożarami wewnętrznymi. Born.To.Rescue - Maciej Iwiński 

  Czytaj dalej...
 • OSP Łyse z nowym wozem strażackim dzięki wsparciu UE

  21

  Cały czas trwają prace nad realizacją projektu „Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego
  na potrzeby OSP w Łysych w celu walki ze skutkami klęsk i katastrof” dofinansowanego przez
  Unię Europejską.

  Czytaj dalej...
 • MotoKurp 2024

  1https://www.facebook.com/share/fGAJa69vgSP7aWLm/

   

   

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK