czwartek, 11 listopad 2021 16:34

2021.11.11 - Dzień Niepodległości

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
2Dziś o 9:30 odbyła się zbiórka w remizie. Kilka minut przed godziną 10 przemaszerowaliśmy ze sztandarem na czele do kościoła gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. upamiętniającej 103 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspólnie z mieszkańcami wysłuchaliśmy słowa Bożego, w którym ks. Mariusz przypomniał nam trudną historię naszego narodu, sylwetki bohaterów narodowych oraz jak ogromną rolę w odzyskaniu wolności odegrała wiara. Wikariusz przypomniał również o obowiązku pielęgnowania i rozwijania w sobie zachowań patriotycznych. Aby każdy Polak pamiętał o swoich przodkach, którzy walczyli o wolność nas wszystkich i żeby każdy z nas swą postawą patrioty dziękował im za to że żyjemy w wolnej Polsce.

11 listopad w naszej jednostce to także tradycja odwiedzin grobów naszych zmarłych druhów. Dlatego to zakończonej Mszy przeszliśmy na cmentarz aby pomodlić się nad grobami naszych kolegów strażaków.

Czytany 123 razy

Najczęściej czytane

 • 2022.03.20 - Solidarni z Ukrainą

  IMG 20220320 WA0000W niedzielny poranek 20 marca, dokładnie o godzinie 8 rano nasi druhowie uczcili minuta ciszy poległych w akcjach ratowniczo-gaśniczych strażaków niosących pomoc podczas konfliktu wojennego w Ukrainie.

  Czytaj dalej...
 • Zostań jednym z nas!!!

  1Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki!

   Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
   W sobotę 30 kwietnia o godzinie 9:00 w Remizie OSP w Łysych, odbędzie się spotkanie i wstępna rekrutacja nowych kandydatów na członków.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.07 - Pożar domu

  IMG 20220308 WA00024W poniedziałek około godziny 19:45 zawyła syrena naszej remizy. MSK w Ostrołęce zaalarmowało nas z powodu pożaru domu w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.31 - Szybka akcja

  pozarDziś popołudniu odnotowaliśmy jedna interwencję.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.23 - Pożar traw

  pozarW środowe przedpołudnie 23 marca MSK w Ostrołęce zadysponowało naszą jednostkę do akcji.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK