czwartek, 11 listopad 2021 16:34

2021.11.11 - Dzień Niepodległości

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
2Dziś o 9:30 odbyła się zbiórka w remizie. Kilka minut przed godziną 10 przemaszerowaliśmy ze sztandarem na czele do kościoła gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. upamiętniającej 103 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspólnie z mieszkańcami wysłuchaliśmy słowa Bożego, w którym ks. Mariusz przypomniał nam trudną historię naszego narodu, sylwetki bohaterów narodowych oraz jak ogromną rolę w odzyskaniu wolności odegrała wiara. Wikariusz przypomniał również o obowiązku pielęgnowania i rozwijania w sobie zachowań patriotycznych. Aby każdy Polak pamiętał o swoich przodkach, którzy walczyli o wolność nas wszystkich i żeby każdy z nas swą postawą patrioty dziękował im za to że żyjemy w wolnej Polsce.

11 listopad w naszej jednostce to także tradycja odwiedzin grobów naszych zmarłych druhów. Dlatego to zakończonej Mszy przeszliśmy na cmentarz aby pomodlić się nad grobami naszych kolegów strażaków.

Czytany 283 razy
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK