niedziela, 08 maj 2022 18:25

2022.05.08 - Dzień Strażaka Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DSC 2684W niedzielny poranek 8 maja w Lipnikach pod kościołem zorganizowana została zbiórka rozpoczynająca obchody Dnia Strażaka.

O godzinie 9 druhny I druhowie uczestniczyli we Mszy św. Pod przewodnictwem ks. Waldemara Krzywińskiego. Po uroczystej Eucharystii reprezentanci z trzech jednostek z gminy przemaszerowaliśmy wraz z pocztami sztandarowymi na plac pod remizę. Dowódca uroczystości dh. Jarosław Frydrych złożył meldunek st. bryg. Grzegorzowi Pragaczowi – Komendantowi Miejskiemu PSP w Ostrołęce. Dh. Paweł Korzeniecki przywitał wszystkich przybyłych mieszkańców, gości oraz druhny i druhów. Tradycyjnie obchody Dnia Strażaka to doskonała okazja do tego aby wręczyć odznaczenia i medale dla strażaków wybitnie wyróżniających się. Po zakończeniu apelu druhowie z Lipnik zaprosili wszystkich na poczęstunek.
Korzystając z okazji, druhowie z OSP Łyse pragną w tym miejscu podziękować dzieciom z przedszkola „Chatka Puchatka” za piękne życzenia z okazji naszego święta i jeszcze piękniejsze prace plastyczne, które nam podarowali. Dziękujemy!

 

                           ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 1236 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 maj 2022 18:48

Najczęściej czytane

 • Pożary Wewnętrzne - Born.To.Rescue - Maciej Iwiński

  IMG 20240413 WA0162W sobotę 13 kwietnia w miejscowości Siecień pod Płockiem odbyliśmy szkolenie z pożarów wewnętrznych. Organizatorem oraz prowadzącym był Maciej Iwiński - oficer, funkcjonariusz PSP oraz międzynarodowy instruktor z zakresu ratownictwa drogowego i walkami z pożarami wewnętrznymi. Born.To.Rescue - Maciej Iwiński 

  Czytaj dalej...
 • OSP Łyse z nowym wozem strażackim dzięki wsparciu UE

  21

  Cały czas trwają prace nad realizacją projektu „Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego
  na potrzeby OSP w Łysych w celu walki ze skutkami klęsk i katastrof” dofinansowanego przez
  Unię Europejską.

  Czytaj dalej...
 • MotoKurp 2024

  1https://www.facebook.com/share/fGAJa69vgSP7aWLm/

   

   

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK