czwartek, 31 marzec 2022 19:00

2022.03.31 - Szybka akcja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pozarDziś popołudniu odnotowaliśmy jedna interwencję.

W czwartek 31 marca około godziny 17:30 stanowisko kierowania w Ostrołęce zadysponowało naszą OSP do pożaru traw w miejscowości Wejdo. Działania polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego na powierzchnię objętą pożarem. Przez chwilę nie uwagi mieszkańców, kontrolowane ognisko przeistoczyło się w nie kontrolowany pożar. Spaleniu uległo około 150-200 metrów kwadratowych powierzchni. Akcja nie trwała długo i po niespełna godzinie wróciliśmy do bazy. Przypominamy, że na terenie północnego Mazowsza obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego lasów. Ściółka jest bardzo sucha. Dotyczy to również większości użytków i nieużytków rolnych. Ziemia jest wysuszona, a dodatkowo rozwojowi pożarów sprzyja wiejący w ostatnich dniach wiatr. Dlatego trzymajmy się na baczności nawet w obecności kontrolowanego ognia.

Czytany 1255 razy
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK