czwartek, 31 marzec 2022 19:00

2022.03.31 - Szybka akcja

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pozarDziś popołudniu odnotowaliśmy jedna interwencję.

W czwartek 31 marca około godziny 17:30 stanowisko kierowania w Ostrołęce zadysponowało naszą OSP do pożaru traw w miejscowości Wejdo. Działania polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego na powierzchnię objętą pożarem. Przez chwilę nie uwagi mieszkańców, kontrolowane ognisko przeistoczyło się w nie kontrolowany pożar. Spaleniu uległo około 150-200 metrów kwadratowych powierzchni. Akcja nie trwała długo i po niespełna godzinie wróciliśmy do bazy. Przypominamy, że na terenie północnego Mazowsza obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego lasów. Ściółka jest bardzo sucha. Dotyczy to również większości użytków i nieużytków rolnych. Ziemia jest wysuszona, a dodatkowo rozwojowi pożarów sprzyja wiejący w ostatnich dniach wiatr. Dlatego trzymajmy się na baczności nawet w obecności kontrolowanego ognia.

Czytany 88 razy
Więcej w tej kategorii: « 2022.03.23 - Pożar traw

Najczęściej czytane

 • 2022.03.20 - Solidarni z Ukrainą

  IMG 20220320 WA0000W niedzielny poranek 20 marca, dokładnie o godzinie 8 rano nasi druhowie uczcili minuta ciszy poległych w akcjach ratowniczo-gaśniczych strażaków niosących pomoc podczas konfliktu wojennego w Ukrainie.

  Czytaj dalej...
 • Zostań jednym z nas!!!

  1Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki!

   Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
   W sobotę 30 kwietnia o godzinie 9:00 w Remizie OSP w Łysych, odbędzie się spotkanie i wstępna rekrutacja nowych kandydatów na członków.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.07 - Pożar domu

  IMG 20220308 WA00024W poniedziałek około godziny 19:45 zawyła syrena naszej remizy. MSK w Ostrołęce zaalarmowało nas z powodu pożaru domu w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.31 - Szybka akcja

  pozarDziś popołudniu odnotowaliśmy jedna interwencję.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.23 - Pożar traw

  pozarW środowe przedpołudnie 23 marca MSK w Ostrołęce zadysponowało naszą jednostkę do akcji.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK