wtorek, 23 styczeń 2024 16:39

OSP Łyse z nowym wozem strażackim dzięki wsparciu UE Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
21Ruszyło rekordowe wsparcie unijne dla mazowieckich OSP. Trafi do nich 187 wozów strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. Blisko 250 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. Jutro umowy z władzami gmin: Kadzidło, Rzekuń, Troszyn, Czerwin, Łyse, Czarnia i Olszewo-Borki podpiszą marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. Partnerami wydarzenia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Fundacja My Obywatele UE im. W.B. Jastrzębowskiego. Unijne środki pozwolą na zakup wozów strażackich dla OSP z całego województwa mazowieckiego. W sumie subregion ostrołęcki otrzyma 37,5 mln zł na zakup 27 wozów strażackich, w tym wsparcie dla jednostek z powiatu ostrołęckiego, które otrzymają 10,2 mln zł na zakup 7 wozów strażackich. Jednostka OSP Łyse otrzyma wsparcie unijne w kwocie 1 829 737,20 zł. W ramach projektu zostanie zrealizowane zadanie pn. „Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP w Łysych w celu walki ze skutkami klęsk i katastrof” - zaplanowano zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z pełnym wyposażeniem. Szacunkowy koszt realizacji całego zadania to kwota 2 167 632,00 zł.

 

Czytany 804 razy

Najczęściej czytane

 • Pożary Wewnętrzne - Born.To.Rescue - Maciej Iwiński

  IMG 20240413 WA0162W sobotę 13 kwietnia w miejscowości Siecień pod Płockiem odbyliśmy szkolenie z pożarów wewnętrznych. Organizatorem oraz prowadzącym był Maciej Iwiński - oficer, funkcjonariusz PSP oraz międzynarodowy instruktor z zakresu ratownictwa drogowego i walkami z pożarami wewnętrznymi. Born.To.Rescue - Maciej Iwiński 

  Czytaj dalej...
 • OSP Łyse z nowym wozem strażackim dzięki wsparciu UE

  21

  Cały czas trwają prace nad realizacją projektu „Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego
  na potrzeby OSP w Łysych w celu walki ze skutkami klęsk i katastrof” dofinansowanego przez
  Unię Europejską.

  Czytaj dalej...
 • MotoKurp 2024

  1https://www.facebook.com/share/fGAJa69vgSP7aWLm/

   

   

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK