piątek, 17 styczeń 2014 23:00

Podsumowanie - Zebranie sprawozdawcze za rok 2013 Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
    18 stycznia 2014 roku w remizie OSP Łyse odbyło się zebranie strażaków. Na zebraniu podsumowano działalność operacyjną jak i szkoleniową naszej jednostki w roku 2013. W rozwinięciu podsumowanie oraz filmik.

 

Podsumowanie

                Zdarzenia ogółem 56, na to złożyło się:

Wypadki 14, poszkodowanych  …., ofiar śmiertelnych …., pożary 5, inne zdarzenia zagrożenia miejscowe i usuwania szerszeni, os 26, usuwanie drzew z dróg 3, zdejmowanie kota z drzewa 3, fałszywe alarmy 3. Wyjazdy gospodarcze na rzecz gminy, straży było 8. Zdarzyło się jeszcze wyjazd do pompowania wody 1, i zdarzenie z udziałem zwierzęcia – byka, gdzie poturbowany został człowiek właściciel – trafił do szpitala.

                Udział w uroczystościach kościelnych, GOK-u sołeckich festynach  rodzinnych, spotkania i pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej.

- droga krzyżowa ulicami naszej miejscowości

- Niedziela Palmowa, przy rezygnacji z ochrony zewnętrznej firmy zakres obowiązków  i pracy znacznie większy niż w poprzednich latach. Nie tylko w dzień uroczystości ale już pilnowanie porządku na placu w nocy przy GOK-u,

- czuwanie przy grobie w kościele, gdzie udział przez noc bierze ok. 20 druhów. Myślę, że nie jest to zbyt dużym obciążeniem i tradycja zostanie podtrzymana

- udział w święta wielkanocne w porannej mszy rezurekcyjnej. Po mszy krótkie spotkanie i dzielenie się święconkiem

- uczestniczyliśmy w uroczystości 3-go Maja z pocztem sztandarowym

                Z poza kościelnych uroczystości rok 2013 zaczęliśmy od zebrania sprawozdawczego, jak co roku. Podziękowanie wszystkim za pomoc w zorganizowaniu corocznego spotkania strażaków.

Kolejne wydarzenie to udział druhów w turnieju halowym piłki nożnej, po raz pierwszy. Co prawda wzorem naszej reprezentacji bez sukcesu ale byliśmy widoczni i dobrze to wyglądało. Maj i czerwiec to przygotowania do zawodów sportowo pożarniczych: kilka zbiórek i zaangażowanie druhów bezpośrednio biorących udział w zawodach przyniosło efekty w postaci I miejsca w gminnych zawodach i w powiatowych VI miejsce.

Organizacja zawodów gminnych, których byliśmy gospodarzami była też nie małym  wyzwaniem, któremu wszyscy bardzo dobrze sprostali. W skali od 1 do 6 wyszło na 5. Za co wielkie podziękowanie wszystkim zaangażowanym w tą pracę.

Po ciężkiej pracy społecznej przyszedł czas na odpoczynek – lipiec to wyjazd na spływ kajakowy i koncert lata z radiem do Olsztyna.

                Osobną i wdzięczną formą aktywności społecznej naszej jednostki jest udział i pomoc w organizacji festynów rodzinnych i spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną. W minionym roku zdarzyło się to 8 razy – szkoła w Dębach i Serafinie, Noc świętojańska nad zbiornikiem w Serafinie, przy GOK-u i przedszkole Kubuś w Łysych.

Na spotkaniach prezentujemy sprzęt pierwszej pomocy i właściwego zachowania się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Dwa razy odbyły się ćwiczenia na obiekcie – Ostrołęce i na JBB, braliśmy  w nich udział.

Wrzesień:

- 14.09 Ślub strażaka, zastępcy Naczelnika

-21.09 Rajd rowerowy, ognisko, Koncert zespołu Droga na Ostrołękę na festynie Pożegnanie Lata

                W ciągu roku strażacy wyjeżdżali na spotkania natury bezpieczeństwa i koncerty do Ostrołęki (Stachurski, Czerwone Gitary).

Popracowaliśmy przy remizie i teren wokół, przy samochodach – były to głownie prace porządkowe, a zimą odśnieżanie.

Listopad – to udział w święcie 11-go Listopada, Msza za Ojczyznę, Zaduszki Powiatowe w Goworowie.

Grudzień – zorganizowanie Sylwestra w remizie przez strażaków.

W okresie sprawozdawczym nastąpiły zmiany personalne w Zarządzie OSP. Prezesem został dh. Adam Pisiak, Vice Naczelnikiem dh. Rafał Parzych.

Jednostka i wielu druhów aktywnie udziela się jako honorowi dawcy krwi o czym trzeba wspomnieć. Przy tej okazji warunki w jakich to się odbywa na tej Sali wymagają pilnej korekty i remontu. Remont przez wielkie R, ambitne zadanie dla straży, samorządu gminnego i wójta – czas najwyższy w tym roku się uporać z tym zadaniem. Sala to nie tylko krwiodawstwo, korzystają z niej rolnicy na zebrania/szkolenia, GOKSiR – koncerty, dyskoteki w ferie oraz wakacje dla młodzieży, odbywa się w niej Niedziela Palmowa, pokaz meczy reprezentacji, Gale KSW i inne imprezy sportowe itd. Nie działo by się tak wiele gdyby nie współpraca z samorządem gminnym, panem wójtem i sponsorami od dużych po najmniejszych, w tym roku było ich wielu i wszystkim wielkie podziękowanie.

W 2013 roku przyjęliśmy w nasze szeregi  4 strażaków, zostali przeszkoleni, jak się angażowali w pracę jednostki sami wiedzą najlepiej. Nie było źle ale w tym roku ma być lepiej bo bycie strażakiem to nie tylko wyjazdy na akcje na sygnałach ale praca przy różnych okazjach społecznie.

Wszystkie informacje na bieżąco są na stronie internetowej OSP, prosimy czytać bo nie sposób osobiście do każdego dotrzeć .

 

 

 

Czytany 2673 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 listopad 2015 12:14

Najczęściej czytane

 • 2022.05.20 - Pożar lasu

  IMG 20220520 WA0013W piątek około godziny 13 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Pupkowizna. Do zdarzenia wyjechaliśmy dwoma zastępami.

  Czytaj dalej...
 • 2022.05.17- Pożar na cmentarzu

  pozarWe wtorkowe południe syrena zaalarmowała nas do działań. Z informacji jaką otrzymaliśmy z MSK wynikało ze pali się ściernisko w sąsiedztwie cmentarza w Zalasiu.

  Czytaj dalej...
 • 2022.05.21 - Powalone drzewo

  116557 r2 940W związku z porywistym wiatrem w sobotę 21.05 około godziny 14 naszą jednostka interweniowała do powalonego na jezdnię drzewa.

  Czytaj dalej...
 • Zaproszenie na ślub dh. Mateusza Krysiaka

  IMG 20220723 124819Zbiórka pod remizą w sobotę 13 siernia o godzinie 14:00, oczywiście w mundurze wyjściowym.

  Czytaj dalej...
 • 2022.05.31 - Pożar lasu

  f915a0ba 4c1f 4dc2 9370 22d7931600d1We wtorek 31 maja około godziny 11 zawyła syrena naszej remizy. Miejskie Stanowisko Kierowania przekazało nam informacje, że w okolicy miejscowości Serafin płonie las.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK