niedziela, 03 maj 2015 18:44

2015.05.03 - Uroczyste Obchody 85-lecia OSP Łyse - Podsumowanie

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
29W dniu 3 maja 2015 roku świętowaliśmy 85-lecie działalności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem strażaków przy akompaniamencie orkiestry strażackiej ulicami Łysych do kościoła Chrystusa Króla Wszechświata, gdzie miała miejsce Msza Święta w intencji żyjących i zmarłych druhów jednostki. W świątyni uroczyście prezentował się sztandar OSP w Łysych oraz sztandary zaproszonych sąsiednich jednostek strażackich z Kuzi, Myszyńca i Lipnik.

Część druga uroczystości miała miejsce przed remizą strażacką, znajdującą się nieopodal kościoła. Podczas uroczystego apelu Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Deptuła krótko przedstawił rys historyczny jednostki z Łysych. Została ona tego dnia odznaczona medalem PRO-MAZOVIA, nadanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Złotym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa. Marszałek Adam Struzik wystosował również dyplomy uznania za zaangażowanie w działania ratowniczo - gaśnicze oraz pracę na rzecz jednostki, które otrzymali druhowie: Agata Pisiak, Krzysztof Świerdzewski, Wiesław Kowalikowski, Grzegorz Perzan, Marcin Popielarczyk, Sławomir Szulc, Andrzej Deptuła, Adam Chrzanowski, Adam Pisiak, Andrzej Gadomski oraz Beata Pisiak. Został również wręczony "Złoty Znak Związku" dla zasłużonego jednostce druha Andrzeja Deptuły. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa przyznano Zastępcy Naczelnika - druhowi Rafałowi Parzychowi oraz druhowi Andrzejowi Morawskiemu, Srebrne Medale otrzymali druhowie: Agata Pisiak, Teresa Morawska, Luiza Ziółkowska, Piotr Głuszek, Stanisław Kiernozek oraz Beata Pisiak, zaś Brązowe Medale stały się udziałem druhów: Mateusza Gadomskiego, Jacka Olendra, Tadeusza Popielarczyka oraz Księdza Stanisława Borkowskiego. Ponadto przyznane zostały również odznaczenia "Strażak Wzorowy". Odznaczenia i medale strażakom wręczyli: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Ostrołęce dh Janusz Głowacki, Starosta Powiatu Ostrołęckiego Stanisław Kubeł, Wójt Gminy Łyse Jerzy Ksepka, Radny Sejmiku Samorządu Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński, Młodszy Brygadier Leszek Pragacz, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Deptuła oraz Wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych Krzysztof Świerdzewski. Ponadto wśród przybyłych na uroczystość gości znaleźli się między innymi: Komendant Komisariatu Policji w Myszyńcu Podkom. Paweł Antośkiewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Myszyniec Andrzej Głuszek, Radni Powiatu Ostrołęckiego: Stanisław Lipka oraz Andrzej Lis oraz Radni Gminy Łyse.

W imieniu Zarządu Chcialibyśmy Podziękować Sponsorom za wsparcie, Uczestnikom oraz Zaproszonym Gościom za obecność i przybycie na Obchody 85-lecia OSP Łyse.

Serdecznie Dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna w Łysych.

                            ZDJĘCIA

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć opis)

Czytany 1827 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 27 grudzień 2015 14:23

Najczęściej czytane

 • Życzenia Wielkanocne

  życzenia wielkanocne2022

  Czytaj dalej...
 • 2022.05.08 - Dzień Strażaka

  DSC 2684W niedzielny poranek 8 maja w Lipnikach pod kościołem zorganizowana została zbiórka rozpoczynająca obchody Dnia Strażaka.

  Czytaj dalej...
 • 2022.05.04 - Pożar w Łączkach

  IMG 20220504 WA0013W środowy ranek w miejscowości Łączki wybuchł pożar lasu. Około godziny 9:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu.

  Czytaj dalej...
 • 2022.05.20 - Pożar lasu

  IMG 20220520 WA0013W piątek około godziny 13 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Pupkowizna. Do zdarzenia wyjechaliśmy dwoma zastępami.

  Czytaj dalej...
 • 2022.05.03 - Pożar ciągnika

  pozar3 maja o godzinie 19:40 MSK w Ostrołęce zadysponowało nas do pożaru ciągnika rolniczego.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK