poniedziałek, 07 marzec 2022 20:53

2022.03.07 - Pożar domu Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
IMG 20220308 WA00024W poniedziałek około godziny 19:45 zawyła syrena naszej remizy. MSK w Ostrołęce zaalarmowało nas z powodu pożaru domu w miejscowości Zalas.

Jak tylko skompletowaliśmy zastęp szybko wyjechaliśmy do akcji. Gdy dojechaliśmy, na miejscu pracowali już strażacy z Łączek w liczbie dwóch zastępów. Wpięliśmy się z liną gaśniczą w rozdzielacz linii głównej, którą przygotowali druhowie z Łączek. Podaliśmy jeden prąd gaśniczy w natarciu na ogień. Po chwili zaczęły dojeżdżać kolejne zastępy straży: drugi zastęp OSP Łyse, PSP Kolno, PSP Ostrołęka, OSP Kadzidło i OSP Myszyniec. Akcja była dość problematyczna – dom był drewniany a dach pokryty był strzechą. Dodatkowo ujęcie wody było daleko. Dlatego tak duże zaangażowanie sił i środków. Aby ugasić pożar dachu musieliśmy kawałek po kawałku rozbierać ręcznie słomianą pokrywę, pod którą tlił się ogień. Akcja trwała do późnych godzin nocnych i skończyła się około godziny 3. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

 

                           ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 109 razy

Najczęściej czytane

 • 2022.03.20 - Solidarni z Ukrainą

  IMG 20220320 WA0000W niedzielny poranek 20 marca, dokładnie o godzinie 8 rano nasi druhowie uczcili minuta ciszy poległych w akcjach ratowniczo-gaśniczych strażaków niosących pomoc podczas konfliktu wojennego w Ukrainie.

  Czytaj dalej...
 • Zostań jednym z nas!!!

  1Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki!

   Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
   W sobotę 30 kwietnia o godzinie 9:00 w Remizie OSP w Łysych, odbędzie się spotkanie i wstępna rekrutacja nowych kandydatów na członków.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.07 - Pożar domu

  IMG 20220308 WA00024W poniedziałek około godziny 19:45 zawyła syrena naszej remizy. MSK w Ostrołęce zaalarmowało nas z powodu pożaru domu w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.31 - Szybka akcja

  pozarDziś popołudniu odnotowaliśmy jedna interwencję.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.23 - Pożar traw

  pozarW środowe przedpołudnie 23 marca MSK w Ostrołęce zadysponowało naszą jednostkę do akcji.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK