sobota, 01 październik 2022 21:26

2022.10.01 - Ćwiczenia zgrywające Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
IMG 20221001 121428W sobotę 1 października na placu przed remizą zorganizowana została zbiórka szkoleniowa.

Temat szkolenia: Ratownictwo Techniczne. Wzorem lat ubiegłych spotkaliśmy się aby poćwiczyć techniki wykorzystywane w ratownictwie technicznym. Po raz pierwszy mogliśmy gościć u siebie nie tylko jednostki z naszej gminy, ale również z gmin sąsiednich - między inni: OSP Kuzie, OSP Kadzidło, OSP Dzbenin. Oprócz wyżej wymienionych nie mogło zabraknąć również druhów z Łączek i Lipniki. Zbiórkę rozpoczęliśmy krótkim przedstawieniem harmonogramu działania po czym przeszliśmy na salę gdzie omówiona została teoria. Zajęcia teoretyczne poprowadzili druhowie, a zarazem funkcjonariusze PSP w Ostrołęce: dh. Adam Chrzanowski, dh. Konrad Kotowski dh. Damian Markowski. Po prawie 2 godzinach suchej teorii nadszedł czas na zajęcia praktyczne na placu przy remizie. Do dyspozycji mieliśmy 5 wraków aut osobowych i jedną kabinę samochodu ciężarowego. Każda z przybyłych jednostek miała za zadanie udzielić pomocy poszkodowanym w zainscenizowane scence. Dzięki ćwiczeniom, zastępy mogły na spokojnie przemyśleć plan swojego działania, sposób postępowania, ale również przypatrzeć się druhom z innych jednostek podczas działań. Spotkanie to było bardzo kształcące. Wywołało ono wiele ciekawych spostrzeżeń i uwag co do zastosowanych metod działania. Podczas ćwiczeń zrodziło się wiele pytań i odpowiedzi, dzięki którym w przyszłości podczas działań ratowniczych będziemy mogli szybciej zareagować.
Szkolenie zakończyło się wspólnym grillem, po którym podsumowaliśmy ćwiczenia.
Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim jednostkom za przybycie na ćwiczenia. Mamy nadzieję, że to nie pierwsze i nie ostatnie takie manewry.

 

                           ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 1337 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 październik 2022 22:42
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK