sobota, 19 luty 2022 21:19

2022.02.19 - Skutki silnego wiatru Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
IMG 20220220 WA0021W sobotę 19 lutego nasza jednostka interweniowała dwa razy. Interwencję dotyczyły zdarzeń, których powodem był silny wiatr.

Do pierwszego zdarzenia MSK zadysponowało nas o godzinie 12:30. Z informacji jaką otrzymaliśmy wynikało ze w miejscowości Serafin zerwało dach z budynku mieszkalnego. Po dojechaniu na miejsce okazało się że silny podmuch wiatru wepchną szczyt budynku do środka domu. Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu wyrwy deskami i plandeką, tak aby kolejny podmuch nie poderwał dachu. Akcje utrudniał bardzo silny wiatr. Minęła godziną od naszego powrotu z akcji gdy stanowisko kierowania w Ostrołęce zadysponowało nas po raz drugi. Tym razem wezwanie dotyczyło powalonych na drogę drzew. Na DW 645 w kierunku miejscowości Kuzie wiatr przewrócił 3 drzewa, które częściowo blokowały przejazd. Po usunięciu drzew z drogi wróciliśmy do Łysych i udaliśmy się w kierunku miejscowości Turośl gdzie na DW 647 wiatr przewrócił kolejne drzewo na drogę.

 

                           ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 548 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 luty 2022 21:38
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK