sobota, 19 luty 2022 21:19

2022.02.19 - Skutki silnego wiatru Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
IMG 20220220 WA0021W sobotę 19 lutego nasza jednostka interweniowała dwa razy. Interwencję dotyczyły zdarzeń, których powodem był silny wiatr.

Do pierwszego zdarzenia MSK zadysponowało nas o godzinie 12:30. Z informacji jaką otrzymaliśmy wynikało ze w miejscowości Serafin zerwało dach z budynku mieszkalnego. Po dojechaniu na miejsce okazało się że silny podmuch wiatru wepchną szczyt budynku do środka domu. Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu wyrwy deskami i plandeką, tak aby kolejny podmuch nie poderwał dachu. Akcje utrudniał bardzo silny wiatr. Minęła godziną od naszego powrotu z akcji gdy stanowisko kierowania w Ostrołęce zadysponowało nas po raz drugi. Tym razem wezwanie dotyczyło powalonych na drogę drzew. Na DW 645 w kierunku miejscowości Kuzie wiatr przewrócił 3 drzewa, które częściowo blokowały przejazd. Po usunięciu drzew z drogi wróciliśmy do Łysych i udaliśmy się w kierunku miejscowości Turośl gdzie na DW 647 wiatr przewrócił kolejne drzewo na drogę.

 

                           ZDJĘCIA

     (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

   

Czytany 102 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 luty 2022 21:38

Najczęściej czytane

 • 2022.03.20 - Solidarni z Ukrainą

  IMG 20220320 WA0000W niedzielny poranek 20 marca, dokładnie o godzinie 8 rano nasi druhowie uczcili minuta ciszy poległych w akcjach ratowniczo-gaśniczych strażaków niosących pomoc podczas konfliktu wojennego w Ukrainie.

  Czytaj dalej...
 • Zostań jednym z nas!!!

  1Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki!

   Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
   W sobotę 30 kwietnia o godzinie 9:00 w Remizie OSP w Łysych, odbędzie się spotkanie i wstępna rekrutacja nowych kandydatów na członków.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.07 - Pożar domu

  IMG 20220308 WA00024W poniedziałek około godziny 19:45 zawyła syrena naszej remizy. MSK w Ostrołęce zaalarmowało nas z powodu pożaru domu w miejscowości Zalas.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.31 - Szybka akcja

  pozarDziś popołudniu odnotowaliśmy jedna interwencję.

  Czytaj dalej...
 • 2022.03.23 - Pożar traw

  pozarW środowe przedpołudnie 23 marca MSK w Ostrołęce zadysponowało naszą jednostkę do akcji.

  Czytaj dalej...
wszystkie prawa zastrzeżone przez OSP Łyse
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK